Dj na wesele

dj na wesele

Dj na wesele

To dobry pomysł na nieduże, nowoczesne wesele w gronie znajomych. Starsze ciotki niekoniecznie będą zachwycone.

Zalety:

-niskie koszty. DJ jest sam, nie musi z nikim dzielić się honorarium. Może więc być ono niższe niż w przypadku wieloosobowego zespołu.

-Szeroki repertuar. DJ może zagrać właściwie każdą piosenkę, jaką sobie wymarzycie.

-Sprawdzona jakość utworów. Usłyszycie piosenki, które lubicie w wersjach takich, jakie znacie. Nie będzie przykrych niespodzianek.

Wady:

-Nie gra muzyki na żywo. Wesele to jedna z nielicznych imprez, na których można posłuchać muzyki na żywo, która tworzy niepowtarzalny klimat.

-Prowadzenie zabaw. Nie każdy DJ będzie potrafił poprowadzić oczepinowe zabawy. Wybierając DJ będziecie musieli też zrezygnować z przyśpiewek przy stole, a „sto lat” będzie leciało z płyty (choć nie jest to regułą: spotkałam się z DJem, który był także świetnym wodzirejem)

-Brak prądu katastrofą. Chyba, że w budynku jest dodatkowe źródło zasilania. W przeciwnym razie i Wy i goście będziecie musieli siedzieć w ciszy.

 

Zespół na wesele

Sprawdzi się zwłaszcza wtedy, kiedy planujecie huczne wesele z tradycyjnymi zabawami i przyśpiewkami.

Zalety:

-Muzyka grana na żywo. Choć, !uwaga!, nie zawsze. Wiele zespołów korzysta z gotowych podkładów muzycznych, tylko udając, że grają na instrumentach. Mało który jednak śpiewa z playbacku, więc na „żywy”wokal na pewno możecie liczyć.

-Oprawa całej uroczystości ślubnej i wesela. Ten sam zespół może zagrać pod domem Panny Młodej oraz w kościele.

-Przyśpiewki weselne przy stołach. Jeżeli tylko lubicie taką formę zabawy.

-Nowe aranżacje dobrze znanych utworów. Co oczywiście może być też minusem, dla tych którzy, jak inżynier Mamoń, lubią tylko takie melodie, jakie już słyszeli.

Wady:

-Wysokie koszty. Zespół składa się z kilku osób, które muszą podzielić pomiędzy siebie honorarium. Siłą rzeczy więc zapłacicie mu więcej niż DJowi, który będzie sam. Pamiętajcie też, że musicie zapłacić za „talerzyk”dla członków zespołu. Im więcej ich jest, tym koszty rosną.

-Ryzyko co do jakości wykonywania utworów. Możecie je ograniczyć wybierając zespół, którego mieliście już okazję posłuchać na żywo. Nagrania w Internecie nie zawsze oddają rzeczywisty stan rzeczy.

-Ograniczony repertuar. Nie dajcie się zwieść: zespół nie zagra każdej piosenki, jaką sobie wymarzycie. Nie każdy głos pasuje do każdej tonacji. Dobry zespół po prostu powie Wam, że ta piosenka przekracza ich możliwości, kiepski wmówi Wam, że jest w stanie zaśpiewać wszystko.

-Przerwy. DJ teoretycznie może grać przez całą noc. Zespół potrzebuje przerw, choćby po to, aby napić się wody i zregenerować gardło. To nie wada, pod warunkiem, że przerwy nie będą dłuższe od okresów grania i w tym czasie będzie leciała przyjemna muzyka mechaniczna.