Dj na wesele

dj na wesele

Przygotowania do wesela

Przygotowania do wesela warto rozpocząć już kilka miesięcy przed planowanym wydarzeniem. Warto zacząć od zarezerwowania miejsca w sali weselnej. Kilka miesięcy przed trzeba zarezerwować także dj na wesele ewentualnie zespół muzyczny i fotografa bądź kamerzystę. Jest to też dobry czas na to aby rozejrzeć się za strojami dla państwa młodych. Później pozostaje nam zakupić obrączki, zamówić zaproszenia i wiązanki.

 W sali weselnej odpowiednio wcześnie ustalamy skład menu. Mniej więcej trzy miesiące wcześniej trzeba wybrać się do swojej parafii i zarezerwować ślub.


Kogo zaprosić na wesele?

Później przychodzi czas na zapraszanie gości. Organizacja wesela wiąże się z koniecznością podjęcia wielu trudnych decyzji. Jedna z nich to wybór listy gości. W ostatnich latach możemy zaobserwować tendencję do organizowania coraz mniejszych wesel. Dawniej standardem było zapraszanie kilkuset gości, dzisiaj jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Gdy lista gości jest ograniczona tym trudniej podjąć jest decyzję co do tego, kogo należy zaprosić na wesele.

Dobór gości zaczynamy oczywiście od najbliższej rodziny a więc rodziców, rodzeństwa i dziadków. Wśród gości muszą też znaleźć się świadkowie i rodzice chrzestni. W następnej kolejności należy pomyśleć o osobach u których my sami gościliśmy na ślubach. Gdy zostaną nam wolne miejsca zapraszamy jeszcze serdecznych przyjaciół, koleżanki oraz sąsiadów. Jeśli wesele jest duże znajdzie się też miejsce dla dalszych kuzynów z którymi utrzymujemy serdeczne stosunki. Czasami z różnych względów wypada nam zaprosić osoby niezbyt bliskie, na przykład współpracowników. Jeśli nie mieszczą się oni na liście gości weselnych, bez problemu możemy zaprosić ich na sam ślub, zaznaczając to na zaproszeniu.

Zadbać trzeba także o samochód, który dowiezie do ślubu i jego dekorację. Przygotowań jest tym więcej im większe wesele planujemy zorganizować. Gdy jest ono naprawdę duże warto skorzystać z pomocy specjalnej agencji, która zajmie się całą organizacją. Gdy na tę okazję zapraszamy gości z daleka powinniśmy także zadbać o miejsca noclegowe dla wszystkich. Najważniejsze jest jednak aby ten dzień spędzić radośnie, w gronie bliskich i życzliwych osób.

Ubiór gościa na wesele


Wesele w polskiej tradycji postrzegane jest jako wydarzenie odświętne, radosne i wystawne. To właśnie dlatego przyjęło się, że na wesela ubieramy jak najbardziej elegancko. Bez względu na to czy wesele organizowane jest w sali weselnej, świetlicy czy restauracji nie wypada przyjść na nie w jeansach czy sportowym ubraniu. Panowie bezwzględnie idąc na ślub powinni założyć garnitur, koszulę, krawat i eleganckie buty.

Panie na wesela chodzą w sukniach wieczorowych. Na skromniejszych uroczystościach akceptowany jest także ubiór typu garsonka. Kobieta na wesele powinna więc założyć piękną sukienkę, buty na obcasie i pasującą biżuterię. Warto przestrzegać zasady, że na wesele nie ubieramy się na biało, bo jest to kolor zarezerwowany dla panny młodej. Polskie kobiety idąc na wesele zwykle odwiedzają także kosmetyczkę i fryzjera. Dobra kosmetyczna wykona odpowiedni makijaż i ozdobi paznokcie a doświadczony fryzjer dobierze wyjściową i elegancką fryzurę. Będzie ona odpowiednio utrwalona, tak aby nie zdeformowała się w tańcu.