Dj na wesele

dj na wesele

Współpraca fotografa i kamerzysty
Podejmując decyzje o zatrudnieniu na przyjęcie weselne zarówno kamerzysty jak i fotografa musimy pamiętać jak bardzo ważna dla prawidłowego zarejestrowania przebiegu uroczystości jest współpraca pomiędzy tymi osobami.


Dobrym rozwiązaniem, które jest coraz częściej stosowane podczas uroczystości ślubnej jest wynajęcie kamerzysty oraz fotografa z tej samej firmy, w ten sposób unikamy nieprzyjemności w trakcie trwania uroczystości. Ważne, bowiem jest by kamerzysta warz z fotografem dogadali się i wzajemnie nie utrudniali sobie pracy tym samym znacznie pomniejszając, jakość zarówno filmu jak i zdjęć. Kamerzysta nagrywając film ślubny musi zachować ciągłość wizualną dziki, czemu na etapie obróbek kamerzysta ma zdecydowanie większe możliwości. Dodatkowo kamerzysta musi usunąć wszystkie ujęcia, na których widoczny jest fotograf by film wyglądał profesjonalnie, dlatego tak ważne jest by fotograf nie podchodził zbyt blisko np. podczas przysięgi czy oczepin. Praca fotografa jest zdecydowanie prostsza zapisu on jedynie pojedyncze ujęcia i zawsze może usunąć jedno zdjęcie nie tracąc przy tym, na jakości pozostałych zdjęć. Dodatkowo może bardziej swobodnie się przemieszczać ma zdecydowanie mniej sprzętu, który musi wędrować z nim po kościele jak i po sali weselnej.

widefilmowanie
Zatrudnienie kamerzysty i fotografa jest bardzo dobrym rozwiązaniem znacznie zwiększ, bowiem szanse na zapis wszystkich niemal momentów na naszym weselu. Jednak musimy pamiętać, że konieczna jest współpraca pomiędzy nimi.